NA CZYM POLEGA ROZWÓD W 3D?

Zdarza się, że po rozwodzie, nie ma możliwości dokonania podziału majątku. Doszło do rozdzielności majątkowej, a mimo to  bank, który udzielił parze kredytu hipotecznego, nie wyraża  zgody na to, aby jedna ze stron przejęła obowiązek dokonywania spłaty rat. Wówczas warto zwrócić się po wsparcie nie tylko do doradcy finansowego i prawnika, ale także do psychologa, gdyż sytuacja ta rodzi wiele trudnych emocji. Z naszego wpisu dowiecie się co to znaczy rozwieść się w sposób kompletny. Zapraszamy do lektury.

Rozwód w 3D

Z  inicjatywy trzech niezależnych i przedsiębiorczych kobiet: doradcy finansowego Natalii Panochy-Raczkiewicz, psycholog Nataszy Chmielewskiej oraz adwokat Patrycji Bartoszewicz powstał projekt o nazwie rozwód w 3d, który pozwala rozwieść się w sposób kompletny. Specjalistki współpracując ze sobą, wspierają osoby potrzebujące:

  • doradztwa w kwestii ostatecznego dokonania podziału majątku i uwolnienia byłego partnera poprzez przeniesienia swoich zobowiązań;
  • poradnictwa z zakresu konkretnych przepisów prawnych;
  • wskazówek co zrobić z nagromadzonym bagażem emocjonalnym zarówno eks – małżonków, jak i ich wspólnych dzieci.

Rozwód w ujęciu prawnym

Projekt 3D to trójpłaszczyznowe ujęcie tematu rozstania się dwojga ludzi i całej palety wynikających z tego konsekwencji. Z praktyki i doświadczenia wspomnianych specjalistek wynika jasno, że wielu ludzi nie radzi sobie z prawidłową interpretacją wyroku sąduorzekającego rozkład pożycia. Osoby te gubią się w wśród artykułów i paragrafów, nie rozumiejąc języka prawniczego. Odczuwają lęk i frustrację oraz niepewność, pojawia się wiele pytań. Wtedy warto zwrócić się do doradcy z dziedziny prawa Pani Patrycji Bartosiewicz i ustalić wspólnie kolejne kroki.

Rozwód w ujęciu materialnym

Osoby będące w procesie rozwodu powinny nabrać świadomości, dotyczącej spraw finansowych, po to, aby móc jak najkorzystniej rozdysponować składniki majątku. Na przykład  istotną kwestią jest wspólnie zaciągnięty kredyt hipotecznyW wielu przypadkach banki nie wyrażają zgody na przeniesienie całości zobowiązania na jednego z byłych małżonków, nawet jeżeli posiada zdolność kredytową i stabilną sytuację finansowo-zawodową. Wówczas może okazać się konieczne skorzystanie z profesjonalnej  pomocy eksperta finansowego. Na szczęście Pani Natalia Panocha-Raczkiewicz dysponuje wiedzą, doświadczeniem oraz narzędziami z tego zakresu.

Rozwód w ujęciu psychologicznym

W wielu przypadkach do rozwodu dochodzi z powodu zaniedbań lub przemocy. Wówczas cały proces okupiony jest ogromnym stresem zarówno po stronie małżonków, jak i ich dzieci. Jednak bez względu na przyczynę, rozwód wiąże się ze zmianami i stratąW związku, z czym generuje  trudne emocje, wymagające poukładania, w taki sposób, aby uczestniczące w nim strony, mogły zacząć nowe, lepsze życie. Potrzebny jest ktoś, kogo stać na życzliwość i empatię oraz dysponujący wiedzą psychologiczną. Taką osobą jest Pani Natasza Chmielewska.

Skorzystanie z trójwymiarowego wsparcia w projekcie rozwód w 3D, z pewnością przywróci Wam pewność siebie oraz poczucie sprawczości, co w konsekwencji zaowocuje stabilizacją i szczęściem.

Zobacz więcej

section