FB
instagram
Zumi

KIEDY SIĘ UBEZPIECZAĆ, ŻEBY MIAŁO TO WYMIERNĄ KORZYŚĆ?

KIEDY SIĘ UBEZPIECZAĆ, ŻEBY MIAŁO TO WYMIERNĄ KORZYŚĆ?

W przypadku ubezpieczeń znaczenie ma nie tylko wybór polisy, ale również odpowiedni czas jej podpisania. Kiedy więc jest najlepszy moment na to, aby skontaktować się z ekspertem oraz wybrać dla siebie idealną ofertę?

Nie zwlekaj

W przypadku wyboru polisy ubezpieczeniowej zdecydowanie nie należy zwlekać i to z wielu powodów. Jednym z najważniejszych jest to, aby w sposób uważny rozważyć kilka ofert i tym samym wybrać optymalne rozwiązanie, najlepsze pod względem finansowym oraz obejmującej ochrony. Ma to znaczenie przede wszystkim w przypadku ubezpieczenia na życie, które chroni interesy bliskich w sytuacji, gdy dojdzie do śmierci ubezpieczonego. Nie ulega wątpliwości, że celem jest w tym przypadku kompleksowe zadbanie o przyszłość rodziny, dlatego też ma to tak istotne znaczenie.

Pomoc w wyborze takiej oferty to również domena prowadzonej przeze mnie działalności. Dlatego też serdecznie zachęcam do kontaktu, aby poznać najlepsze rynkowe propozycje i to w przypadku różnych typów ubezpieczeń.

Nie po fakcie

Oczywiście kluczowe jest, aby polisę wykupić z odpowiednim wyprzedzeniem. Oznacza to, że gdy dojdzie do zdarzenia, np. wypadku na wakacjach, nie jest się chronionym przed konsekwencjami finansowymi takiego wydarzenia. Dlatego też polisę należy zakupić wcześniej, dbając tym samym nie tylko o komfort swój, ale również bliskich osób.

Kiedy warto mieć polisę na życie?

Kiedy jesteśmy za kogoś lub za coś odpowiedzialni. Jeśli posiadamy dziecko, kredyt na dużą sumę, której druga strona nie jest samodzielnie z bieżących środków spłacić to czas na to, aby się ubezpieczyć na życie. Zawierajmy zobowiązanie, ale również je ubezpieczajmy. To jest odpowiedzialne finansowo.

Umiejętnie

Jestem zawsze za tym, aby każde rozwiązanie finansowe dopasowywać do swoich potrzeb. Nie ma to jak dobrze dopasowany garnitur. Co daje dobrze dopasowane ubezpieczenie? Nie przepłacamy na składce. Mamy je tak długo jak potrzebujemy. Posiadamy je w wysokości jaką potrzebujemy- a nie jaką ktoś zaproponował. Aby uszyć dobre ubezpieczenie potrzeba rozmowy o potrzebach, ryzykach związanych choćby z tym jakie choroby występowały w naszej rodzinie, a jakie my możemy odziedziczyć. Na taką rozmowę Cię zapraszam.

Natalia Panocha-Raczkiewicz

Czytaj kolejne