JAK DOBRZE UBEZPIECZYĆ DZIECKO W SZKOLE?

Szkoła to miejsce, w którym dziecko generalnie powinno się uczyć. Rola tej placówki nie ogranicza się jednak tylko do wtłaczania w głowy uczniów wiedzy. Spełnia ona także inne funkcje, co czyni z niej centralne miejsce w życiu nie tylko dziecka, ale i rodzica. W szkole można korzystać z usług lekarskich i dentystycznych, jeść ciepłe posiłki i korzystać z oferty zajęć pozalekcyjnych – nie tylko naukowych, ale i sportowych. Wreszcie szkoła podstawowa, gimnazjum czy też liceum pozwala na to, aby dziecko ubezpieczyć.

Istnieje kilka sposobów na to, aby ubezpieczyć dziecko w szkole. Jeden z tych sposobów ma formę grupową. W takiej formule grupa osób zawiera odpowiednią polisę. Istnieje jednak również metoda, która polega na tym, aby dziecko ubezpieczać indywidualnie. Można więc dobrać dla siebie tak wariant, który wydaje się najbardziej odpowiedni.

Specyfika ubezpieczania dziecka w szkole

Warto mieć na uwadze, w jakich sytuacjach pomaga ubezpieczenie w szkole. Jest ono związane z wypłatą odszkodowania jedynie wówczas, gdy wypadek, któremu uległo dziecko, doprowadza do trwałego uszczerbku na zdrowiu bądź do śmierci. W tym aspekcie jest więc ono dosyć wąskie, jednak gdzie indziej charakteryzuje się szerszym spektrum. Chodzi mianowicie o zakres miejsc, w których ubezpieczone dziecko jest chronione przed poważnymi wypadkami. W ubezpieczeniach grupowych dziecko objęte jest ochroną nie tylko w szkole, ale też poza lekcjami. Zakres ochrony jest zazwyczaj szerszy i obejmuje więcej sytuacji, w których odszkodowanie może zostać wypłacone.

Żeby dobrze ubezpieczyć dziecko w szkole, dobrze jest się kierować przede wszystkim Ogólnymi Warunkami. To co w nich jest zapisane (kwoty, zakres ubezpieczenia) będzie później ważyło na tym, czy za daną szkodę dostaniemy odszkodowanie czy też nie. Zapisy w OWU to jedyne kryterium wyboru polisy, jakie powinniśmy brać pod uwagę przy przystępowaniu do ubezpieczenia. Zawsze cenę porównujemy z jakością, a jakością polisy są jej warunki.

Zobacz więcej

section