FB
instagram
Zumi

Bądź gotowy na program 2%!

Bądź gotowy na program 2%!

O tym, że program ruszy wiemy od jesieni poprzedniego roku. Kiedy to nastąpi jeszcze nie wiemy. Planowane jest to na lipiec 2023 roku. Przed nami zatem najważniejsze miesiące- czas przygotowania!

Jak można się dobrze przygotować?

Możemy zbadać zdolność kredytową. W tym celu zostaw mi swoje dane :

Grupa ANG S.A.

Zbadam Twoją zdolność on-line!

Mając informacje o tym na co nas stać możemy przystąpić już teraz do szukania nieruchomości. Jak ją znajdziemy konieczne jest zawarcie dobrej umowy przedwstępnej lub rezerwacyjnej zabezpieczającej nasz zakup. Musimy mieć pewność, że sprzedający poczeka na nas do ruszenia programu. To jest też czas przygotowania dokumentacji kredytowej. Wniosek powinien być gotowy z wszystkimi potrzebnymi dokumentami przed terminem złożenia wniosku. To sprawi, że zmaksymalizujemy swoje szanse na sukces.

Dlaczego ważne jest żeby się przygotować?

Program nie posiada w tym roku limitów, ale posiada limity w ogóle. Zainteresowanie projektem jest tak duże, że obawiamy się jako eksperci, że pieniądze mogą się skończyć bardzo szybko.

Liczba przyjętych wniosków w tym okresie będzie tak duża, że czasy procesowane będą wydłużone. Przy jakim ewentualnym niepowodzeniu w jednym z banków nie będzie już możliwości złożenia ponownych wniosków.

Kolejną kwestią jest zdolność kredytowa. Do końca nie ma jeszcze sprecyzowanej procedury jak będzie liczona zdolność. Jeśli będzie według procedur dzisiejszych to zdolność na kredyt 2% będzie niższa o jakieś 30% ponieważ zdolność będzie liczona na ratę malejącą (wyższą na początku okresu kredytowania i opadającą z biegiem czasu). Zdolność wtedy nie będzie liczona na oprocentowaniu 2% plus marża banku tylko na docelowym oprocentowaniu po okresie dopłat. Warto o tym pamiętać – bo to jedna z największych pułapek tego programu o których się nie wiele mówi na ogólnym forum.

Zadbaj o swój spokój. Zrób wszystko, aby zmaksymalizować swoje szanse na osiągnięcie tańszego rozwiązania kredytowego.

 

 

Czytaj kolejne